materiały akustyczne

Materiały do akustyki studiów nagrań i pomieszczeń

Elementy wysokiej jakości

Prowadząc prace związane z adaptacjami akustycznymi pomieszczeń różnego przeznaczenia, musimy jednocześnie zdawać sobie sprawę z tego, co gwarantują nam poszczególne używane elementy. W zakresie np. budowy pomieszczeń studyjnych lub kabin lektorskich wykorzystujemy sprzęt wyłącznie od zaufanych producentów. Daje nam to spokój o funkcjonalność wykonanego montażu.

Folia FD1 do wygłuszeń i izolacji

W skrócie można określić, że proponowana przez nas folia FD1 przeznaczona jest do wykonywania wszelkiego typu izolacji akustycznych ścian oraz stropów. Dzięki stosowanej formie luźnej kurtyny widocznie poprawia akustykę pomieszczeń przez wzrost izolacyjności ściany, zwłaszcza w niższych zakresach częstotliwości.

Mata wibroizolacyjna Regupol

Bardzo dobre rozwiązanie w zakresie izolacji akustycznej podłóg, ścian i stropów. Mata z granulatu gumowego o stosunkowo dużej gęstości sprawdza się m.in. jako podkładka pod głośniki lub zabezpieczenie antywibracyjne pod konkretne maszyny. Może być także wykorzystywana w procesie wytłumiania pomieszczeń przez wyciszenie hałasów stukowych podłóg oraz schodów.

Płyty Porfles

Porfles to płyty przestrzenne, które, podobnie jak np. dyfuzory sferyczne lub klockowe, pochłaniają dźwięki znacznie skuteczniej niż wszelkie materiały z płaską powierzchnią. Dzięki właściwościom, płyty Porfles można skutecznie wykorzystać w procesie wygłuszania pomieszczeń przez montaż na suficie i ścianach.

Panele Poroso

Tam, gdzie wymagany jest wysoki współczynnik pochłaniania, w pomieszczeniach bezechowych, we wszelkich obudowach głośnych maszyn oraz urządzeń, istnieje możliwość znacznego zwiększenia chłonności płyt Porfles przez montaż płyt podkładowych z włókniny Poroso.