pochłaniacze

Pochłaniacze – akustyka studia

Elementy na ścianę

 

Wygłuszanie pomieszczeń wymaga odpowiednich elementów, które pozwolą na uzyskanie pożądanego efektu. Jednym z nich są tzw. pochłaniacze. Są to elementy do tworzenia akustyki strefowej w postaci elementów do powieszenia lub przyklejenia na ściany i sufitu. Stosuje się je w miejscach gdzie nie potrzebna jest adaptacja pełna.

Ze względu na swoją budowę pochłaniają część fali dźwiękowej obniżając czas pogłosu w pomieszczeniu. Odpowiednie wykorzystanie pochłaniaczy pozwoli na efektywne wygłuszanie pomieszczeń różnego przeznaczenia. Z ich użyciem można skutecznie popracować np. nad akustyką studiów nagrań.

Przeznaczenie

Panele w zakresie prac przy akustyce pomieszczeń mogą być dostosowane do pochłaniania szerokiego pasma częstotliwości lub dedykowane dla częstotliwości niskich lub basu. Wszystko zależy od tego, czego będzie oczekiwał od nas klient. Pochłaniacze mogą być wykonane z pianki akustycznej, wełny szklanej lub mineralnej.

Panele doskonale sprawdzają się w adaptacjach pokojów odsłuchowych, w pracy nad akustyką studiów nagrań, biur, sal konferencyjnych, gabinetów, czy też np. sal lekcyjnych. W celu dopytania o szczegóły propozycji, prosimy o kontakt z naszym przedstawicielem.